I v roce 2021 vyhlašuje Česká asociace hasičských důstojníků, z.s. spolu s Hasičským fotografickým klubem HAFOK z Bruntálu fotografickou soutěž „Hasiči před i za objektivem“.  Fotografická soutěž s dlouholetou tradicí každoročně představuje veřejnosti díky fotografiím zásahy hasičů, výcvik, hasičský sport, život na stanici, ale také momenty ze spolkového života sborů dobrovolných hasičů, jakými jsou například plesy, soutěže dětí a mládeže, předávání techniky a setkání hasičských praporů.

Nestrannost při hodnocení fotografických prací je zajištěna nezávislou porotou, jejímž hlavním porotcem je dokumentární fotograf a pedagog prof. Mgr. Jindřich Štreit.

Fotografická soutěž je vyhlášena ve čtyřech kategoriích:

Kategorie A – požáry.

Kategorie B – ostatní zásahy – dopravní nehody, technické pomoci apod.

Kategorie C – výcviky, cvičení a hasičský sport všeho druhu.

Kategorie D – všechno mimo zásah – technika, život na stanici, hasičské plesy a svatby, portréty hasičů, hasičská zátiší atd.

První tři snímky v každé kategorii budou oceněny finanční odměnou:

1. místo 1 500 Kč

2. místo 1 000 Kč  

3. místo    500 Kč

Snímky do všech kategorií mohou zasílat fotografující hasiči i fotoamatéři z řad široké veřejnosti z České republiky a ze Slovenska.

Partnery soutěže jsou Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje, web požáry.cz a preventivně výchovný portál Hasík CZ.

Uzávěrka 17. ročníku soutěže „Hasiči před i za objektivem 2021“  je stanovena na 30. září 2021.

Detaily o přijímaných fotografiích, ustanovení o autorství, souhlasu se zveřejněním, korespondenční adrese a přihlašovacím listu naleznete na http://www.hasik.cz/soutez/index.html

Ukázky vítězných fotografií z roku 2020:

1. místo kategorie A – požáry
Štěpán Mikulka – Vydržet
1. místo kategorie B – ostatní zásahy
Lukáš Černý – V nočních výšinách
1. místo kategorie C – výcvik
Tomáš Lach – Stínohra
1. místo kategorie D – život na stanici
Jaromír Mottl – Vděk