Jak se již stalo tradicí, i tento rok vyhlašuje Česká asociace hasičských důstojníků, z.s. spolu s Hasičským fotografickým klubem HAFOK z Bruntálu fotografickou soutěž „Hasiči před i za objektivem“. V roce 2022 se bude konat již 18. ročník této soutěže, která představuje veřejnosti díky fotografiím zásahy hasičů, jejich výcvik, hasičský sport, život na stanici, ale také momenty ze spolkového života sborů dobrovolných hasičů.

Ukázka z vítězných fotografií

Nestrannost při hodnocení fotografických prací je zajištěna nezávislou porotou, jejímž hlavním porotcem je dokumentární fotograf a pedagog prof. Mgr. Jindřich Štreit.

Fotografická soutěž je i tento rok vyhlášena ve čtyřech kategoriích:

Kategorie A – požáry.

Kategorie B – ostatní zásahy – dopravní nehody, technické pomoci apod.

Kategorie C – výcviky, cvičení a hasičský sport všeho druhu.

Kategorie D – všechno mimo zásah – technika, život na stanici, hasičské plesy a svatby, portréty hasičů, hasičská zátiší atd.

První tři snímky v každé kategorii budou oceněny finanční odměnou:

1. místo 1 500 Kč

2. místo 1 000 Kč  

3. místo    500 Kč

Ani tento rok není soutěž ohraničena jen na území České republiky, ale mohou se zúčastnit i fotografující hasiči a hasičky nebo fotoamatéři z řad široké veřejnosti z České republiky a Slovenska.

Partnery soutěže jsou Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje, web požáry.cz a preventivně výchovný portál Hasík CZ.

Uzávěrka 18. ročníku soutěže „Hasiči před i za objektivem 2022“ je stanovena na 30. září 2022.

Detaily o přijímaných fotografiích, ustanovení o autorství, souhlasu se zveřejněním, korespondenční adrese a přihlašovacím listu naleznete na http://www.hasik.cz/soutez/index.html

plk. Ing. Martin Pliska, HZS Moravskoslezského kraje