ČAHD se zapojila do aktivit v rámci Evropského týdne požární bezpečnosti

31.10.2023

Česká asociace hasičských důstojníků se v letošním roce aktivně zapojí do preventivní kampaně Týden požární bezpečnosti, kterou již po páté vyhlašuje Evropská aliance požární bezpečnosti – European Fire Safety Alliance (EuroFSA).

Evropská aliance požární bezpečnosti je nezávislá aliance tvořená odborníky v oblasti požární ochrany, jejímž posláním je předcházet požárům a snižovat jejich rizika, a to především v domácnostech.

Den-detektoru

A právě jednou z aktivit v této oblasti je Týden požární bezpečnosti, který v roce 2023 proběhne v termínu 13.-17. listopadu. V rámci Týdne požární bezpečnosti proběhne řada seminářů nebo webinářů na aktuální témata nejen z oblasti požární ochrany, ale obecně z ochrany člověka před mimořádnými událostmi. Konkrétní program seminářů a webinářů naleznete zde https://www.europeanfiresafetyalliance.org/european-fire-safety-week/.

Ale aktivity v rámci Týdne požární bezpečnosti započnou již dříve. Prakticky již v těchto dnech se na sociálních sítích partnerů kampaně začnou objevovat zajímavé odkazy a preventivní informace propagující oblast požární ochrany. Jedním z velmi důležitých témat je detekce požárů v domácnostech. Na podporu a propagaci této problematiky je součástí Týdne požární bezpečnosti vyhlašován Evropský den detektorů požárů, který proběhne 17. listopadu 2023. Podrobnosti k Evropskému dni detektorů požárů naleznete zde https://www.smokealarmssavelives.eu/CZ nebo https://www.smokealarmssavelives.eu/.

Česká asociace hasičských důstojníků, z.s. realizuje již řadu let množství aktivit v oblasti požární ochrany, mimo jiné aktivity směřující k propagaci prevence před požáry a úniky nebezpečných plynů v domácnostech. V minulých letech pořádala několik seminářů určených zástupcům státní správy a samosprávy, zástupcům bytových družstev a společenství vlastníků bytových jednotek, profesionálním i dobrovolným hasičům, ale i široké veřejnosti, na toto téma v rámci dlouhodobé kampaně Ochrana proti únikům plynů a požárům. Ústředním bodem této kampaně je preventivní web http://www.detektory.cahd.cz/.

Budeme rádi, pokud se do aktivit v rámci zmíněných kampaní zapojíte i vy a pomůžete nám zvýšit dosah prezentovaných informací třeba jen sledováním účtů na sociálních sítích a sdílením obsahu z této kampaně. Seznam odkazů na informace o kampani naleznete níže.

https://www.smokealarmssavelives.eu/

https://www.smokealarmssavelives.eu/CZ

http://www.detektory.cahd.cz/

« zpět

Kontaktujte nás

Výškovická 40, 700 30 Ostrava – Zábřeh

cahd@cahd.cz

+420 950 730 300, +420 950 730 304

Sdílejte s námi