V pátek třináctého ve znamení dne požární bezpečnosti a nejen to! Otevíráme dveře, brány a vrata!

 

Otevřené dveře, brány a vrata pro veřejnost připravuje na tento pátek, 13.10.2023
22 stanic Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje, které stojí samostatně (HS), nebo jsou součástí integrovaného výjezdového centra (IVC). Hasiči v celé ČR vyhlásili na šťastný „pátek třináctého“ tradiční Den požární bezpečnosti, zaměřený letos na topnou sezónu – požární bezpečnost při užívání tepelných spotřebičů a komínů. Koordinuje ho Česká asociace hasičských důstojníků (ČAHD). Připraveny pak budou nejen statické a dynamické ukázky, ale i vědomostní kvízy a hry.

Obrazek-1-1

V našem kraji se otevírací doba hasičských stanic bude pohybovat podle jednotlivých územních odborů HZS MSK (okresů) od 8 do 9 hodin, zavírat se budou od 16 do 17 hodin (viz seznam níže).

Na všech stanicích si budou moci návštěvníci prohlédnout moderní zásahovou techniku a vnitřní prostory.

Všech šest stanic HZS MSK v Ostravě (Zábřeh, Fifejdy, Poruba, Jih, Slezská Ostrava a Přívoz) bude v pátek otevřeno vždy od 9:00 do 17:00 hodin.

okrese Frýdek-Místek budou v pátek otevřeny všechny tři stanice HZS MSK (Frýdek-Místek, Třinec a Nošovice), a to od 9:00 do 17:00 hodin.

okrese Opava budou v pátek otevřeny všechny tři stanice HZS MSK (Opava, Vítkov a Hlučín), a to od 8:00 do 16:00 hodin.

okrese Bruntál budou v pátek otevřeny všechny tři stanice HZS MSK (Bruntál, Krnov a Rýmařov), a to od 9:00 do 17:00 hodin.

okrese Nový Jičín budou otevřeny pouze dvě stanice HZS MSK (Nový Jičína Bílovec) otevřeny v pátek od 9:00 do 16:00 hodin.

okrese Karviná bude v pátek otevřeno všech pět stanic HZS MSK (Karviná, Havířov, Český Těšín, Orlová a Bohumín), a to od 9:00 do 17:00 hodin.

Upozornění: V případě, že bude chtít v pátek 13.10.2023 navštívit kteroukoli stanici HZS MSK skupina deseti a více osob, musí se jejich vedoucí (např. pedagog) předem písemně (mailem), resp. telefonicky, domluvit na návštěvě/prohlídce s velitelem příslušné stanice, jinak není vyloučeno čekání skupiny před branami stanice na prohlídku, a to mj. kvůli zajištění bezpečnosti prohlídek.

Všichni velitelé stanic HZS MSK, kam by měla, nejpozději do středy 11.10.2023 dopoledne, směřovat písemná žádost větších skupin návštěvníků, mají e-mailovou adresu ve tvaru: jmeno.prijmeni@hzscr.cz (bez háčků a čárek). Adresy jednotlivých stanic, jména a příjmení velitelů těchto stanic, resp. telefonický kontakt na ústřednu Vámi vybrané stanice, lze nalézt na tomto odkazu, děleném podle územních odborů HZS MSK (okresů):  https://www.hzscr.cz/menu-organizacni-slozky.aspx

Leták ke stažení zde

« zpět

Kontaktujte nás

Výškovická 40, 700 30 Ostrava – Zábřeh

cahd@cahd.cz

+420 950 730 300, +420 950 730 304

Sdílejte s námi