Jubilejní dvacátý roční fotografické soutěže Hasiči před a za objektivem

9.1.2024

Česká asociace hasičských důstojníků, z.s. vyhlašuje spolu s Hasičským fotografickým klubem HAFOK z Bruntálu opět fotografickou soutěž „Hasiči před i za objektivem“.

Ač se tomu nechce věřit, v letošním roce proběhne již 20. ročník této soutěže určené především fotografujícím hasičkám i hasičům nebo fotoamatérům z řad široké veřejnosti z České republiky a Slovenska. Soutěží se opět ve čtyřech kategoriích, které zachytí nejen zásahy hasičů, jejich výcvik, hasičský sport, život na stanici, ale i momenty z jejich života.

Obrazek

Kategorie fotografické soutěže:

Kategorie A – požáry.

Kategorie B – ostatní zásahy (dopravní nehody, technické pomoci apod.)

Kategorie C – výcviky, cvičení a hasičský sport všeho druhu.

Kategorie D – všechno mimo zásah (technika, život na stanici, hasičské plesy a svatby, portréty hasičů, hasičská zátiší atd.)

První tři snímky v každé kategorii budou oceněny finanční odměnou:

1. místo 1 500 Kč

2. místo 1 000 Kč

3. místo 500 Kč

Jako hlavní hodnotitel a porotce fotografických prací bude opět dokumentární fotograf a pedagog prof. Mgr. Jindřich Štreit.

Partnery soutěže jsou Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje, web požáry.cz a preventivně výchovný portál Hasík CZ.

Uzávěrka 20. ročníku soutěže „Hasiči před i za objektivem 2024“ je stanovena na 30. září 2024.

Detaily o přijímaných fotografiích, ustanovení o autorství, souhlasu se zveřejněním, korespondenční adrese a přihlašovacím listu naleznete na http://www.hasik.cz/soutez

Ukázky vítězných fotografií z roku 2023 naleznete zde

« zpět

Kontaktujte nás

Výškovická 40, 700 30 Ostrava – Zábřeh

cahd@cahd.cz

+420 950 730 300, +420 950 730 304

Sdílejte s námi