Hlásiče oxidu uhelnatého (dále jen „CO“) chrání vás a všechny živé organizmy před smrtícím plynem. CO je neviditelný plyn bez zápachu, proto ho člověk nemůže smysly zaregistrovat. Detektor zajistí okamžité upozornění na tvorbu CO, který začne vznikat u špatně spalujících zařízení jako např. bojlery, kotle, krby a další zařízení spalující dřevo, uhlí, plyn, oleje nebo naftu. Vzhledem ke zrádnosti CO se doporučuje jeho umístění zejména k domácím kotlům a karmám (zařízení není vhodné do vlhkého prostředí).
Všechny detektory CO musí být certifikovány dle normy ČSN-EN 50291-1:2010 (elektrická zařízení pro detekci oxidu uhelnatého v obytných budovách-Metody zkoušek a funkční požadavky). Norma je platná od 15. 4. 2013, nahradila dřívější normu EN50291:2001.

Uvedené detektory mají:

  • signalizaci nízkého stavu baterií a poruchy senzoru,
  • nízké náklady na provoz, malé rozměry a hmotnost,
  • jednoduchou montáž a manipulaci,
  • snadnou instalaci na stěnu nebo strop (šrouby, vruty, přilepení),
  • hlasitý alarm signalizace.

Přehled vybraných typů detektorů oxidu uhelnatého

tabulka detekroy c1

 

Upozornění:
Všechna uvedená zařízení jsou náhodně zvolené detektory výrobců, dovozců nebo distributorů, kteří jsou uvedeni v otevřeném seznamu firem na této webové stránce. Do otevřeného seznamu se lze přihlásit na uvedených kontaktech. Česká asociace hasičských důstojníků nemůže převzít žádnou odpovědnost za kvalitu uvedených výrobků.

 

detekrtoy

 

Zdroje:
Obchod-hasici.cz
pozarni-signalizace.cz
alarm-bezdratovy.eu
safeeurope.cz
shopbezpeci.cz
bezpecnejsidomov.cz
hlasice-detektory.cz
czalarm.cz
conrad.cz